Mieszkania Makowy Zakątek 2 zlokalizowane są w spokojnej okolicy, z dala od głównego natężenia ruchu drogowego w Skarbimierzu przy ulicy Maków. W odległości ok. 100 m znajdują się sklepy, bankomat i fryzjer. Szkoła i przedszkole oddalone są o ok. 300 m. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowi niska zabudowa jednorodzinna.

Dodatkowym atutem lokalizacji osiedla Makowy Zakątek 2 jest zarówno dogodny dojazd do Brzegu, jak i na obwodnicę miasta, czyli w kierunkach Opole i Wrocław.
W Skarbimierzu Osiedle są placówki edukacyjne (przedszkole, szkoła podstawowa), placówki zdrowia (zakład opieki zdrowotnej, stomatolog), a także inne: apteka, sklepy spożywcze, odzieżowe, fryzjerzy. Mieszkańcy mają dostęp do nowego boiska sportowego, bieżni, placu zabaw, a także kościoła. Osiedle połączone jest z Brzegiem wygodną komunikacją miejską.

Wszystkie lokale posiadają taras i własny ogródek. W mieszkaniach rozkład pomieszczeń jest następujący: – parter: wiatrołap, przedpokój, pokój, salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka, pomieszczenie gospodarcze. Piętro: korytarz, dwa pokoje, łazienka, salon z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze. Podstawowym materiałem budowlanym jest YTONG. Mieszkania sprzedawane są w stanie developerskim, czyli: na podłogach są wylewki, na ścianach tynk cementowo-wapienny, stolarka okienna i drzwi wejściowe; instalacja wodna, kanalizacyjna, gazowa i elektryczna, grzejniki i kontakty.