Osiedle domów zlokalizowane jest w spokojnej okolicy, z dala od głównego natężenia ruchu drogowego. Usytuowane tylko 4 km od centrum Brzegu, w Skarbimierzu Osiedle. W odległości ok. 100 m znajdują się sklepy, bankomat i fryzjer. Szkoła i przedszkole oddalone są o ok. 300 m. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowi niska zabudowa jednorodzinna.

Dodatkowym atutem lokalizacji osiedla jest zarówno dogodny dojazd do Brzegu, jak i na obwodnicę miasta, czyli w kierunkach Opole i Wrocław.

W Skarbimierzu Osiedle są placówki edukacyjne (przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum), placówki zdrowia (zakład opieki zdrowotnej, stomatolog), a także inne: apteka, sklepy spożywcze, odzieżowe, fryzjerzy. Mieszkańcy mają dostęp do nowego boiska sportowego, bieżni, placu zabaw, a także kościoła. Osiedle połączone jest z Brzegiem wygodną komunikacją miejską.

Wszystkie lokale posiadają taras i własny ogródek. W piętrowym domu rozkład pomieszczeń jest następujący: – parter: wiatrołap, korytarz, schowek pod schodami, wc, salon z aneksem kuchennym i z wyjściem na ogród. I. piętro: trzy pokoje, łazienka, korytarz. W domu istnieje możliwość podłączenia kominka. Podstawowym materiałem budowlanym jest ytong. Domy sprzedawane są w stanie developerskim, czyli: na podłogach są wylewki, na ścianach tynk cementowo-wapienny, stolarka okienna i drzwi wejściowe; instalacja wodna, kanalizacyjna, gazowa i elektryczna, grzejniki i kontakty.